יום ראשון, 8 במרץ 2015

הלא רק פעם בשנה

תחילתה של המסורת בשנת 1912 בתל אביב. ביוזמתו של המורה אברהם אלדמע צעד לו הקרנבל הפורימי הראשון בארץ הקודש. בשנת 1932 גברה ה"עדלאידע" של י.ד. ברקוביץ' על ה"פּוּרָה" של ביאליק, על ה"אסתורת" של טשרניחובסקי, ועל ה"צהלולה" של שלונסקי, והפכה לשם הרשמי של הארוע.

מדי שנה מפיקים ילדי "התיכון לחינוך סביבתי" שבמדרשה עדליאדע רבת רושם, שעיקר תפארתה בובות הענק שמתוכננות ונבנות על ילדי התיכון. מדובר בשישה שבועות של עבודה מאומצת - בניית שלד מתכת, חיבור צינורות פלסטיק עבים, חיבור צינורות פלסטיק דקים, הוספת בקבוקים וכדורי נייר (קבובות, בעגה המקומית) לתוספת נפח במקומות הנדרשים, עטיפה בקרטון, עטיפה בעיסת נייר, הוספת עזרים מיוחדים (ספוג, נייר גרוס וכיו"ב), ולבסוף - צביעה.

אז ... למי שלא היה כאן אתמול (והיו רבים מאוד שהיו - במונחי פריפריה כמובן) הנה כמה תמונות שישכנעו אותכם שממש כדאי להגיע לכאן בפורים הבא. קרדיט על התמונות: התיכון לחינוך סביבתי, עמירם ציונוב, ומשפחת גילת על צלמיה השונים.

את העדלאידע הובילה שכבת י"א (מחזור ל"ז) עם הנושא "מפלצות".גריפין - גוף אריה, ראש עיט, אוזני סוס, רגלי וכנפי נשר.סאלי במלוא הדרה


לא לשכוח את בו

לאחר המפלצות הגיע תור "הכפר" של שכבה ט'.כן - השבשבת (והאישה) מסתובבת

שכבה י' המשיכה את המצעד עם "דוקטור סוס".


לורקס

לורקס בעבודה
Cat in the Hat
חתול תעלול


הורטון משתרך מאחור

"היער הקסום" של שכבה י"ב חתם את העדלאידע.
דרקון דו-ראשי

חיבור ראש הדרקון באמצעות מנוף שהובא ברגע האחרון
עידכונים לגבי השכבה המנצחת - בהמשך השבוע.

תגובה 1: